نمایش نوار ابزار

ظرفیت شناسی منابع عظیم ملی-زنان و جوانان

Thursday 3 October 2019

بسم الله الرحمن الرحیم

ظرفیت شناسی منابع عظیم ملی

در نوشتار های قبلی در مورد دانش ظرفیت شناسی مطالبی در مورد ظرفیتهای فرهنگی و اجتماعی جامعه بزرگ ایرانی به رشته تحریر در آمد. در مقاله پیش رو قصد داریم با ادامه بحث به ظرفیت بزرگ نیروی انسانی بپردازیم. بدون تردید ما وارث تمدن بزرگ و چندین هزار ساله ای هستیم که توسط اجداد ما پایه گذاری شده و توسط نسل های بعد رشد و توسعه یافته است. امروزه به دلیل عملکرد بسیار ضعیف و گاهاً خائِنانه بعضی از افراد مؤثر در جامعه، اعم از مسئولین و نهاد های حاکمیتی و سایر کسانی که در جامعه نقش آفرینی می کنند جایگاه جهانی تمدن بزرگ ایرانی اسلامی به حدی از سقوط رسیده است که تمدنهای نوپایی که دوران طفولیت خود را سپری می کنند آنرا به چالش می کشند.آنچه مایه تأسف است اینکه در میان منابع عظیم مـلی بیشترین توجه ما به منابع طبیعی و معادن و مخازن زیر زمینی معطوف شده و کمتر از منابع بزرگ انسانی و ظرفیت های نهفته در آن بحث به میان می آید. اهمیت پرداختن به این منبع عظیم ملی زمانی دو چندان می شود که بدانیم این منبع بزرگ، تاریخ مصرف مشخصی داشته و در صورت غفلت از آن این فرصت به تهدیدی جدی و ویرانگر تبدیل خواهد شد. امروزه کشور ما دارای نسل جوان و تحصیل کرده ای است که منابع بسیاری برای توانمند سازی آنها هزینه شده و دشمن با شناسایی و جذب آنها بدون آنکه کمترین هزینه ای برای آن پرداخته باشد ضربه مهلکی بر پیکره جامعه وارد و خود از توانایی های آنها بیشترین بهره برداری را به عمل می آورد.اشاره رهبری معظم به اینکه دشمن در مراکز آموزشی ما برای خود سرباز تربیت می کند می تواند شاهدی بر این مدعا باشد. دومین حربه دشمن برای نابودی این ظرفیت، عقیم سازی آن با تهاجم فرهنگی و بسط و گسترش بی بند و باری در نسل جوان و ایجاد گرایشات مخرب از جمله اعتیاد به مواد روان پریش و نابودی زمینه های اشتغال توسط ایادی دست نشانده خود است. بسیاری از این ناهنجاری ها معلول حضور ملعونینی در لباس مسئولین بوده که باید در اسرع وقت نسبت به حذف آنها اقدام عاجل صورت گیرد و کوتاهی نخبگان جامعه در این امر به هیچ عنوان قابل توجیه نبوده و بایستی در برابر خون شهداء پاسخگوی عملکرد ضعیف خود در مورد رسالت بزرگی که بر دوش دارند، باشند.

علاوه بر نسل جوانی که قادر به اداره کشور در صحنه های مختلف هستند باید به ظرفیت عظیم دیگری به عنوان بانوان متعهد و مقید به نهاد خانواده در این کشور اشاره شود که با تأثیر پذیری از شخصیت های بی نظیر صدراسلام به وزنه ای بی بدیل در جامعه ایرانی تبدیل شده و نقش خود را به عنوان مؤثرترین عنصر در رشد و بقای تمدن بزرگ ایرانی به خوبی ایفا نموده اند.آنان با پرورش نسلهایی که پاسدار ارزشهای انسانی و کرامت جامعه ایرانی بوده اند، دوشادوش مردان و در مواردی به عنوان نیروی پیشران جامعه در مبارزه با جریانهای معاند رسالت خود را در حفظ حریم ولایت و امامت و دفاع از مرزهای کشور به خوبی انجام داده و با حضور خود در این صحنه ها به یکی از اصلی ترین عوامل مؤثر در تغییرات بنیادین جامعه تبدیل شده اند. حضور زنان توانمند در صحنه های علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در ایران برای دشمن قابل تحمل نبوده و با سرمایه گذاری عظیمی که در مقایسه با سایر هزینه های دشمن، رقم معنا داری را به خود اختصاص داده کلیه امکانات و توانایی های خود را برای انحراف و نابودی ظرفیت زنان جامعه ما به کار گرفته و از هیچ تلاشی در این زمینه مضایقه نکرده است. استفاده از فضای مجازی و سلبریتی ها و عناصر خود فروخته داخلی که با خود تحقیری و بیگانه پرستی در خدمت دشمن هستند یکی از روشهایی است که دشمن سعی دارد با توسل به آنهاضد ارزش های فرهنگی خود را که ریشه در جاهلیت عصر جدید داشته و مجموعه ای از انحرافات مطرود بشر در طول تاریخ زندگی خود بر روی کره خاکی است را به عنوان ارزشهای فرهنگی به این قشر از جامعه ما تزریق نماید. تدبیر دشمن تبدیل نقش سازنده زنان و جوانان کشور به نقش مخرب و ویرانگر است و متأسفانه رسانه ملی که رسالت اصلی آن الگو سازی از شخصیت های تأثیرگذار تمدن بزرگ ایرانی اسلامی برای زنان و جوانان است با بها دادن به سلبریتی ها و دعوت از آنان برای حضور در مناسبتهای مختلف مسیر دشمن را برای رسیدن به اهداف خود کوتاه تر می کند.
انتظار میرود زنان و جوانان این مرز و بوم با شناخت و آگاهی از ظرفیتهای بی شمار خود نسبت به ایفای نقش بی بدیل خود در ایجاد تحولات بزرگ اجتماعی، سیاسی، علمی و اقتصادی حساسیت لازم را نشان داده و دشمن را از رسیدن به اهداف پلید خود ناامید نمایند.
إن شاءالله

print

مطالب مشابه
دیدگاه ها